5

Google chrome grup politika hatası

Google chrome tarayıcısını bazı nedenlerden dolayı silip tekrar yüklemeye kalktığımızda bazen bir takım hatalarla karşılaşırız.Bu hatalar tarayıcının yükleme politikalarıyla alakalı olduğu için engellenmektedir. Bu yazımda sık sık rastlanılan bir hatanın çözümünü sizlerle paylaşmak istedim.

Resimde gösterildiği gibi Google Chrome kurulum aşamasında verdiği hata.Uzantılardan veya bilgisayarınıza downland işlemleri sırasında otomatik olarak yüklenen virüsler veya zararlı programlardan dolayı tarayıcı yüklemesini önlemiş.Bu durumda yapacağınız işlemler sağlam bir antivirüs programı tarafından bilgisayarınızı genel olarak taratın.

Kurulum işlemini başlatmak için öncelikle Başlat>Çalıştır>regedit yolunu izleyerek  “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Update” klasörü içindeki “Varsayılan” değeri dışındaki bütün değerleri silin.Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Google Chrome kurulum işlemini başlatın.

 

5 Yorum

  1. Hiçbir yerde bunun çözümünü bulamadım halbuki bu kadar basit bir şeymiş… Teşekkürler .

  2. Teşekkür ederim tam 2 saattir uğraşıyorum saçma sapan çözümler üretmişler o kadar uğraştırdılar beni 😀 Çok teşekkür ederim…

  3. kardeşimm haklı ve güzel paylaşım yapmıştır emege saygı . ! Onca saçma sapan konular varki ve bir çokta uğraştırıcı . Tüm hata alan arkadaşların yapması konusunda tavsiye ediyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir